KORTE BERICHTEN 2021-53 (7 NL-modellen en 1 BE-model)

Dit jaar bestaat onze club 35 jaar. Afgelopen week viel het nieuwste nummer van ons clubblad in de bus. Naast alle leuke artikelen die de schrijvers en de redactie voor dit nummer hebben gemaakt wordt ook een nieuw clubmodel voorgesteld ter viering van het jubileum. Met dank aan onze huisstijl ontwerper Ben Veerbeek en de Herpa importeur De Kleine is het gelukt om een Mercedes Sprinter (modeljaar 2018) te laten maken bij Herpa. In het blad staat beschreven hoe clubleden dit model kunnen aanschaffen. Op deze pagina staan alle eerder verschenen clubmodellen. (foto’s Laudy Konings en Bennie van Meurs)

 

Modelbus.nl kondigt van Holland Oto een Flixbus van Kupers Weert VDL Futura DD aan. Deze rijdt op lijn 80 naar London.

 

Valleitrein laat bij Holland Oto 4 modellen maken van de VDL Ambassador Connexxion in “door Zeeland” uitmonstering.
De versie Maldegem in een oplage van slechts 40 stuks. (foto Valleitrein)

3358 BV-LZ-92 Lijn 58 Middelburg Station
3359 BV-LZ-94 Lijn 134 Zierikzee via Noordgouwe
3363 BV-NJ-94 Lijn 19 Hulst Busstation via Antwerpen
4214 BV-JT-03 Lijn 612 Maldegem

 

Modell-Car Zenker kondigt een gelimiteerd exclusief model aan van Brekina. Brekina MCZ 03-344 Fleischer S5 tomaat rood/licht beige VEB Kraftverkehr Dresden 1:87 in een oplage van slechts 300 stuks. Leveringsdatum: onbekend (ca. februari 2022).

 

De Kleine Benelux meldt dat de tweede uitlevering van Schuco-modellen komende week zal plaatsvinden. Daarbij vier 1:87-modellen (foto’s via De Kleine Benelux):


S26521 MAN 630 L2AE LKW 5t gl

S26581 Transportpanzer M113 flecktarn

S26609 Mercedes Benz Unimog U406, rood

En ook het kerstmodel voor de MHI-dealers: S26639 MHI VW T1 Samba Weihnachten 2021

 

In Frankrijk zijn sinds 1 januari 2021 dode hoek stickers verplicht op vrachtwagens die door en in Frankrijk rijden.

Max-model heeft ze nu als decals omgezet in 1:87 (foto Max-Model).

 

En ook tchoutchou kondigt nu 1:87-decals aan, op de foto nog de 1:50-versie, 1:87 is onderweg (foto tchoutchou.fr).

 

Na de Liebherr en Mammoet-versie kondigt de Sarens Shop een Sarens versie van de Kranlab Liebherr LTM 1500-8.1 aan. (foto Sarens Shop/Kranlab)

 

Recent stond Brekina op de Modell Hobby Spiel in Leipzig. Daar werd een voorserie model getoond dat in 2022 bij Brekina verschijnt, een Fleischer S5 touringcar. Er kwamen zoveel vragen om de modellen te kunnen bestellen dat Brekina nu foto’s en een artikelnummer beschikbaar heeft gemaakt.

59930 Fleischer S5, dunkelblau/weiss, 1973
59931 Fleischer S5, rot/hellbeige, 1973

Brekina meldt in dezelfde week ook dat de Renault Goelette leverbaar is. Nou ja, leverbaar. 1 Artikel is al uitverkocht.

14650 Renault Goelette blau, 1950,
14651 Renault Goelette dunkelrot, 1950,

14653 Renault Goelette 1950, Postes (F),
14654 Renault Goelette 1950, Renault (UITVERKOCHT)

 

Igor Loof tipte ons dat elbe-modell een Herpa Schmitz 3as FRC Frigotrailer (herpa nummer 944748) heeft laten bedrukken en nu via Ebay Duitsland aanbiedt. De naden van de panelen en alle contourmarkering zijn er op gedrukt (foto Elbe-Modell).


Enkele dagen later ontvingen we een nieuwsbrief van Elbe-Modell met aankondiging van 8 nieuwe kitjes, met daarbij 1 NL-model.

 

EM150 1:87 Bausatz für Kurzholz Hängerzug LKW Aufbau + Anhänger ohne Kran (foto: Elbe-Modell)

EM148 1:87 Bausatz für skand. Volumen Step Trailer
EM124 1:87 Bausatz für 4achs Semitieflader mit Holzboden
EM125 1:87 Bausatz Aufbauten für skandinavischen Volumen Gigaliner

EM126 1:87 Bausatz Aufbauten für NL Blumentransporter HZ (foto: Elbe-Modell)

EM107 1:87 Bausatz für beweglichen Holz Z-Kran
EM630 1:87 8x10cm Bleche für Fahrzeugtransporter je 7mm breit

EM409 1:87 Bausatz für 2ständige Halle mit Schleppdach (foto: Elbe-Modell)

 

Voor de zwitserse markt laat arwico de volgende modellen maken bij Piko (foto’s Arwico):

58979 Taschenwagen T3000e Wascosa Ep. VI, mit zwei Aufliegern “LKW Walter”

58972 CH/WASCO Doppeltaschenwagen T3000e, mit zwei Aufliegern Sieber, Ep. VI

54779 CH/Wascosa T3000e mit 2 Trailer Ambrogio VI


SBB PzTrsp-Wagen mit Henschel LKW HS 3-14 Rotzler

 

De modelbouwbeurs „Faszination Modellbau Friedrichshafen“ is van 5 tot 7 November 2021. Herpa staat er ook met een stand en brengt een Mercedes Sprinter 2018 met een kerst afbeelding uit (foto’s Herpa):

944601 MERCEDES-BENZ SPRINTER FAHRTEC “FEUERWEHR MENDEN”

Van het bedrijf Gartner zijn al vele modellen verschenen, vaak alleen bij het bedrijf zelf te koop. Nu zijn er ook enkele opgedoken bij Truckmo.com zoals deze (foto’s Truckmo):

Herpa Gartner MAN TGX GX Zugmaschine 2achs PC-Vitrine GAR48

Herpa Gartner 102 Jahre Transporterfahrung Man TGX XXL Euro6 Facelift gar10

Herpa GARTNER 102 Jahre Transporterfahrung MAN TGX XXL Euro 6c Facelift Kühlauflieger GAR09

Decal Gartner Iveco S-Way NG

 

Wiking stuurt rond het uitleveren van modellen vaak een mail met een uitgelicht model. Volgens ‘Der neue Gelber Katalog 2002’ is de eerste uitvoering van deze bus (met open instap achter) in 1959 verschenen en de versie met instapdeuren in 1972 (de mal is dus bijna 50 jaar oud!). De tekst willen we u niet onthouden:

“WIKING-Chef Fritz Peltzer war es wichtig, dass der Berliner Doppeldeckerbus gleich am Beginn der verglasten Ära ins Programm rollte. Dabei waren die Ressourcen für Konstruktion und Werkzeugbau knapp, viele Vorbilder warteten seinerzeit, um Einzug ins Programm zu halten. Doch der Berliner Doppeldeckerbus D2U ging vor. Modellbaumeister Alfred Kedzierski leistete ganze Arbeit – mit der Kunst seiner Hände entstand das Urmodell und damit ein wirklicher Modellklassiker. Jetzt kommt der Bluna/ Afri-Cola-Bus, auffällig bedruckt und attraktiv. Dieser D2U mit der silbernen Büssing-Spinne macht auch als Modell Durst auf Limo! Anders als heute waren vollflächige Busgestaltungen bei der BVG damals keinesfalls selbstverständlich und eher die Ausnahme. Die mächtigen Lettern im leuchtenden Flower-Power-Orange waren eingebettet in eine gestalterische Palmenwelt, die von der exotischen Fruchtherkunft der Orangenlimonade kündete.

Der Doppeldeckerbus D2U wird voraussichtlich ab Ende Oktober im Handel erhältlich sein. ” (foto Wiking)

 

Dit keer een “kleinere” bouwmachine van TruckPassion; de EXCAVATOR ZX160LC (vergelijkbaar met Hitachi).
Dit model is volledig manoeuvreerbaar.

 

MO-Miniatur kondigt een MB Trac 900 aan in bosbouwuitvoering in schaal 1:87. Hieronder ziet u het eerste gietmonster van de HO-versie met normale banden. Ook in HO komen er twee varianten, waaronder dus ook met sneeuwkettingen. Beide versies worden in de loop van het eerste kwartaal van 2022 verwacht.

(foto: oktober nieuwsbrief MO-Miniatur)

 

Deze week kwam ik via een Engelse Facebookpagina op een voor mij nog onbekend Joegoslavisch merk: Triglav Model. Het bedrijf werd in 2013 opgericht. De belangrijkste producten zijn kit-modellen, die verschillende producten van ex-Joegoslavische militaire en civiele industrie vertegenwoordigt. Nu worden alle modellen gebouwd met behulp van 3D-printtechnologie.

Als merk voor landbouwmachines kende ik het niet. Wellicht dat liefhebbers van militaire modellen deze fabrikant al wel kennen. Maar ze hebben ook civiele voertuigen, ik zag enkele FAP-vrachtwagens in de vorm van FAP 1516 BD fire-truck en FAP 1516 BD truck w/canvas.

 

Voor de snelle of late beslissers nog een agendatip: morgen/zondag 24 oktober is er een autominiaturenbeurs in Eindhoven.

En alvast voor volgend weekend: 29 t/m 31 oktober 2021 EUROSPOOR2021 in de Jaarbeurs te Utrecht.

Eén gedachte over & ldquo; KORTE BERICHTEN 2021-53 (7 NL-modellen en 1 BE-model) & rdquo;

  • En dit noemen jullie een kort bericht? Nou, heel wat nieuws en informatie.

    Ik zag op foto’s de nieuwe step-volume trailer naar Scandinavisch voorbeeld van Elbe Modell. Ik heb ooit een zelfde trailer uit een kit van de Decalprint gebouwd. Deze heeft Scandinavische hoogte en past niet in een Herpa verzamelvitrine. Gelukkig voor mij is de Elbe versie omgerekend 4 meter en past dus wel. Tevens is het dan een nieuwe variant.

Laat een antwoord achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.